Temat kredytów udzielanych we frankach czy w innych walutach cały czas budzi wiele kontrowersji.

Co ważne na dzień dzisiejszy nikomu nie udało się rozwikłać tego globalnie choć w pozwach indywidualnych coraz więcej klientów dochodzi swoich praw.

Skala z którą mamy do czynienia jest ogromna, szacuje się iż w roku 2017 kwota do spłaty to około 107 mld zł i pewnie to główny z powodów jaki wpływa na brak rozwiązania systemowego.

Osoby, które popadły z tego powodu w zadłużenie ( rosnący kurs ) niejednokrotnie straciły zastaw np.: dom lub mieszkanie pod który kredyt był wzięty.

Prawie we wszystkich kredytach mamy w umowach klauzule abuzywne, które skutkują zawyżeniem zobowiązania kredytobiorcy wobec banku. Pamiętajmy także, że te zobowiązania są niejednokrotnie na wiele lat i co za tym idzie nie możemy przewidzieć kursu franka i z czym przyjdzie nam się zmierzyć np. za lat pięć lub dziesięć.

Sama niejasność zapisów umowy budzi także wiele kontrowersji.

Z tego też powodu powinniśmy już dziś zacząć działać tak, aby za kilka lat nie podzielić losów osób, które stały się niewypłacalne w momencie znacznych wzrostów waluty lub innych nieścisłości w umowach.

Co możemy zyskać? Każdy przypadek musi zostać przeanalizowany indywidualnie. Z pewnością sprawdzenie takiej umowy pozwoli wyeliminować ewentualne niespodzianki, które mogą nas w przyszłości zaskoczyć. Możemy także uzyskać przewalutowanie na złotówki co daje obniżenie salda oraz mniejsze raty na przyszłość. Istnieje również możliwość odzyskania od banku nadpłaconych rat, określenie nowego harmonogramu i wysokości spłaty.

 

To wszystko spowoduje zabezpieczenie naszych interesów na przyszłość, wyeliminowanie niespodzianek w przyszłości co najważniejsze zmniejszenie naszego zobowiązania.

 

CO MOŻESZ ZYSKAĆ:

  • Bezpłatna analiza zapisów umowy kredytowej
  • Ponowne obliczenie wysokości oprocentowania i pozostałych do spłat rat kredytu
  • Unieważnienie klauzul umownych uzależniających wysokość zadłużenia od kursu franka szwajcarskiego
  • Odzyskanie od banku bezpodstawnie nadpłaconych rat
  • Przekształcenie kredytu frankowego w kredyt złotówkowy

 

To nic nie kosztuje. Skontaktuj się z nami i zobaczymy na ile możemy Ci pomóc. Sama analiza umowy przez prawników z którymi współpracujemy jest bezpłatna.

 

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój E-mail (wymagane)

Twój numer telefonu

Wybierz temat (wymagane)

Twoja wiadomość (wymagane)